Opravy a modernizace soustruhů SU 50


Na základě zkušeností získaných z výrobního závodu TOS Lipník nad Bečvou - výroby a oprav známé řady soustruhů SU 50, SU 50 A, SUK 50 točných délek 1000, 1500, 2000, jsme se začali intenzivně zajímat o opravárenskou činnost v oblasti těchto strojů.

Naším záměrem je navázat na úspěšnou tradici a zajistit Vám možnost dát si tyto stroje kvalitně opravit včetně inovace elektrických rozvaděčů, EU revize, případně osazení vhodnou indikací posuvů.

 

Nabízíme Vám provedení veškerých oprav těchto i jiných strojů, včetně výjezdu servisu na vaše provozy po celé ČR se zajištěním potřebných náhradních dílů, dokumentace a jiných úprav, včetně povrchové úpravy strojů dle Vašeho požadavku.


Opravy v rozsahu SO - střední oprava a GO - generální oprava jsme schopni zajišťovat postupně i tzv. výměnným způsobem, kdy se Vám po podpisu Smlouvy o dílo připraví dle dohodnutého termínu požadovaný soustruh a po dokončení opravy se provede výměna za opravený stroj.

K opravám v rozsahu GO dodáváme veškerou potřebnou dokumentaci, od nových elektroschémat pro nový, menší elektrorozvaděč umístěný na zadní části rychlostní skříně, po protokol přesnosti dle výrobce, revizní zprávu a prohlášení o shodě.

Soustruhy po SO a GO budou vybaveny novým sklíčidlem velikosti 250 a sklopným krytem sklíčidla. Na tyto stroje lze po domluvě provést montáž libovolné dvouosé indikace dle Vašeho přání nebo námi dodávaných a odzkoušených JENIX DSC702 (Taiwan) a EASSON ES8 (Švédsko).

Opravu soustruhů lze provést i v dohodnutém rozsahu vzhledem k Vašim finančním možnostem. K těmto strojům zajišťujeme postupně výrobu náhradních dílů k volnému prodeji.

 

Vzhledem k vysoké energetické náročnosti stávajících soustruhů s 2 elektromotory jsme schopni v rámci jejich modernizace tyto pravit, upravit na soustruhy s plynulou regulací otáček pomocí jednoho 5,5 kW nebo 7,5 kW motoru řízeného frekvenčním měničem.

 

Ovládání otáček 0-1400 ot/min je zajištěno pomocí 3 stupňů upravené rychlostní skříně a potenciometru umístěného na desce příčného suportu vedle vlastní páčky zajišťující zapínání a směr otáček. Brzdění vřetene i pro závitování zajišťuje brzdový rezistor.


Touto úpravou je zajištěna snížená hlučnost rychlostní skříně - od hlavního elektromotoru je převod otáček prováděn jen přes potřebnou A, B, C část rychlostní skříně a přes pásový zubový řemen.

 

Výsledkem je nižší spotřeba el. energie, odstranění velkých proudových rázů při provádění reverzace - brždění vřetene, nižší hlučnost stroje, menší opotřebení zbývajících ozubených převodu, snadná manipulace, ovládání zapínání a vypínání otáček vřetene, zajištění brždění vřetene a možnost přesného nastavení otáček dle digitálního číselníku umístěného na novém rozvaděči.

 

Za účelem zajištění rezervy soustruhů pro provádění oprav výměnným způsobem vykupujeme starší i nefunkční, ale kompletní soustruhy SU 50, SU 50A všech tří točných délek.

Vyhledávání

Kontakt

Alfa-Tech Czech, spol s r.o. Loučská 503
751 31 Lipník nad Bečvou
Olomoucký kraj
Česká republika
580 582 885